28.09.2016

Deutsche Bank - znaczący spadek ich akcji

Jest bardzo możliwe, że Deutsche Bank upadnie.

Jeśli najbardziej znaczący bank w Niemczech upadnie, to skutki tego głęboko wpłynął na całą Europę jej gospodarkę, a i Stany Zjednoczone nie unikną skutków.  
Kłopoty Deutsche Banku już są widoczne na amerykańskiej giełdzie.

Angela Merkel oznajmiła ostatnio, że ​​Deutsche Bank nie otrzyma dofinansowania z Europejskiego Banku Centralnego - pożyczkodawcy ostatniej instancji dla banków europejskich.

Niedawno Departament Sprawiedliwości USA wydał wyrok nakładający 14 miliardów dolarów grzywny dla Deutsche Banku do uregulowania, za machinacje kredytami hipotecznymi, ... ale D Bank nie ma zamiaru tego zapłacić.  "Deutsche Bank nie ma zamiaru uwzględnić tych potencjalnych cywilnych  roszczeń …..", podała spółka w  piątkowym oświadczeniu we Frankfurcie.

Akcje Deutsche Banku drastycznie spadły,  alarmująco dziś rano, po wiadomościach, że Merkel nie będzie wspierać banku.  Akcje Deutsche spadły aż o sześć procent do poziomu € 10,67 w poniedziałek wczesnym rankiem, jest to najgorszy wynik od 1992 roku!  Czyli od 24 lat!

Od stycznie 2016 D Bank stracił ponad 52% swojej wartości i ponad 56% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.  Zysk za akcję spadł aż € 6.
Merkel odmówiła także udzielenia pomocy Deutsche Bank w jego batalii prawnej przeciwko  Departamentowi  Sprawiedliwości USA.  

Czy Niemcy mogłyby rozważać kaucję wewnętrzną zamiast państwowego dofinansowania aby uratować bank ? Czy to dlatego Niemców ostrzegano, że mają gromadzić żywność i środki pieniężne w przypadku katastrofy lub  uderzanie na kraj ?

/kaucja wewnętrzna – krótko mówiąc wszyscy tracą na zgromadzonych w banku oszczędnościach, tak było na Cyprze, ludzie stracili 40% swoich lokat i oszczędności/cały artykuł po angielsku

http://www.theeventchronicle.com/finanace/deutsche-bank-going-real-reason-germans-told-prepare-national-crisis/?utm_campaign=coschedule&utm_source=facebook_page&utm_medium=The%20Event%20Handbook&utm_content=Deutsche%20Bank%20Is%20Going%20Under:%20The%20Real%20Reason%20Germans%20Were%20Told%20To%20Prepare%20For%20A%20National%20Crisis%3F

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.